Maybe - 1/?

4. dubna 2014 v 19:40 | Drakushka |  Povídky
Tak tedy dobrá, dám sem první díl povídky,kterou jsem měla na minulém blogu.
A možná že ji tady konečně dopíšu. (Žádný možná, udělám to! Musím!)
A změnila jsem název.
Starý známí, začátek školy.


Sluneční paprsky se prokradly až do potemělejší,ložnice.Svezli se po okně,přez bělavou stěnu,ověnšenou plakáty a poličkami s knihami a fotkami až přez překrývku na posteli uprostřed pokoje.Svezly se ladně po světle oranžovém povlečení až k plovoucí podlaze.Klubíčko,blonďatých vlasů,orenžového pyžama a světle oranžového povlečení sezavrtalo více do vně.Ještě se mu nechtělo vztávat.A proč také... Ještě může spát,nikdo jej neruší.To se však brzy změnilo.

Dveře se otevřeli a v nich spočinula rudá hlava s modrýma očima.Tmavěšími než ty které se právě na osteli rozevřely a dali tak světu na obdiv svou zářivou barvu oblohy.
,,Vztávej,Naruto!Máš školu!"Zvolala zvesela žena ve dveřích a přistoupila k jeho postely.
,,Ještě né...Prosím mami."Zakňučel chlapec.Žena se zasměla a sedla si k němu na postel.
,,Honem vztávej nebo příjdeš zase pozdě.To by se tatínkovi nelíbilo!"Zazubila se na něj zvesela.Chlapec ještě chvíli protestoval,ale nakonec přeci jen vylezl malátně z postele a došel do koupelny.Přistoupil k vělkému zrcadlu a sám na sebe se usmál.
,,Krásný nový školní rok..."Popřál sám sobě sarkasticky a zašmátral rukou po zubní pastě.Ta však byla k nenalezení.
,,Mamíí!Kde je zubní pasta?"Křiknul z koupelny,z pod umyvadla,kde právě hledal.
,,Copak? Co děláš pod tím umyvadlem,zlato?"Objevila se ve dveřích a překvapeně na něj koulila modré oči.Chlapec se z pod umyvadla vyhrabal.
,,Nemůžu najít pastu...kde je?Je teprve první den a už mám smůlu!"Postěžoval si chlapec a začal pobýht po bytě.
,,Ale no tak,tak si půjč moji."Snažila se jej uklidnit.
,,No dobře..."Uznal nakonec chlapec.

Ručičky se potkali na velkých kulatých hodinách a ukázali krásných 7:40.
,,To né!Takhle to nestihnu!"Křiknul chlapec,popadl toust,strčils i ho do pusy a hodil svačinu do tašky.Zamával rudovlásce a vyletěl ze dveří.Žena se usmála a také mu zamávala.
Chlapec uhánel ulicí,toust už spolikal.Ano správě...nestačil jej pořádně ani požvíkat.Doběhl před školu a spravil si mikinu.Oddychl si a vešel.Připíchlo se na něj několik pohledů.Polknul...

,,Jdeš pozdě Naruto!"Pověsil se mu někdo na krk,svou rukou a pak ho na sebe prudce otočil.Přez kšiltovku mu nebylo vidět do obličeje.
,,He?"Nechápal chlapec.Druhý zvedl hlavu a zazubil se na něj a dal tak na obdiv své prodloužené špičáky.Naruto se usmál.
,,Kibo!Tak dlouho jsme tě neviděl!"Křikl nadšeně a objal ho,pevně.
,,No čus,kámo!Jsem málem zapomlě jak vypadáš!Ses celý prázky neukázal na hřišti!"Zasmál se hnědovlásek.
,,Promiň... Nebyl čas.Byl jsme na dovolené s našima a navíc jsem měl zápasy,to ale přece víš.."Usmál se na něj zářivě.Takový úsměv by mu mohl kde kdo závidět až za hory.Tímhle úsměvem zbalil kohokoli.Tímhle úsměvem dokázal přemlouvat jako žádný řečník...Do tohohle úsměvu se zamilovalo tolik lidí.Do toho úsměvu se zamilovalo tolik dívek.

,,Tak pojď než příjdem pozdě,a Gai-sensei bude nadávat!"Zasmál se hnědovlásek a dostrkal blondýnka do třídy.Tolik známích tváří,tolik kamarádů,tolik lidí kterým se snaží vyhábat...Tolik vzpomínek.Usmál se a zamířil si to ke stolu několika chlapců a dívek.Všichni jej zmerčili a zamávali na něj zvesela.
,,Shiki!Chou!Ino!Sakuro!Hinatko!Ten!Neji!Lee a Gaaro!"Zasmál se a všechny postupně objal.Hanatě uštědřil polibek na tvář a s Ino se hned pustil do řeči.Ino si s Narutem rozuměla více než kterákoli jiná dívka.Respektovala ho jako někoho jí nadřazeného a přezto věděla že on k ní cítí to samé.Respekt.A na tom se vlastně zakládalo jejich přátelství.
,,A co jste dělali celé prázdniny?"Zeptal se Naruto všech přítomných.Shiki zívnul,Ino obhodila ruku přez Sakuřina ramena a Tenten se zazubila.
,,Tak?Je něco co nevím?"Zajímal se a mírně vytřeštil očka.
,,Stalo se toho hodně,Naruto."Zasmála se Tenten.
,,Opravdu? ..Kusoo!! A já u toho chyběl!"Zasmál se a vrazil ruce do kapes.
,,Už bude zvonit,neměly bychom se vrátit do lavic a tříd?"Opral se Gaara pochvíli.Shikamaru kývl a Tenten už někam zmizela.Sakura se trošku začervenala.Do třídy právě vešel Sasuke Uchiha.....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mayu Uchiha Mayu Uchiha | Web | 4. dubna 2014 v 22:30 | Reagovat

dobré není to špatné

2 Tayusha - はたけ多代 Tayusha - はたけ多代 | Web | 6. dubna 2014 v 20:20 | Reagovat

Tuhle povídku už jsem sice jednou četla, ale bylo to zajímavé zpestření dne. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama